Воспитательная и идеологическая работа

План на восеньскія канікулы

29.10.2019

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар ДУА “Радашковіцкая

школа-інтэрнат для дзяцей-сірот,

якія засталіся без апекі бацькоў”

__________ І.М.Дзятлоўскі

“____”___________2019

 

 

ПЛАН

выхаваўчых мерапрыемстваў на восеньскіх канікулах

2019/2020 навучальнага года

ў ДУА “Радашковіцкая школа-інтэрнат для дзяцей-сірот

і дзяцей, якія засталіся без апекі бацькоў”

 

Мерапрыемства

Месца правя-дзення

Час

Адказны

I-III кл.

IV-VII кл.

VIII-XI кл.

01.11.2019 (пятніца)

Рухамыя гульні: “Піянербол”, “Замарозка”, “Вясёлая скакалка”

Спарт.

зала

10.00

11.00

12.00

Вабішчэвіч С.М.

Віртуальнае падарожжа “Замкі Беларусі”

Кабінет гісторыі

11.00

12.00

10.00

Чуманевіч І.В.

Гульнёвая праграма

“Ура! Канікулы!”

Актавая зала

12.00

10.00

11.00

Пятроўская І.С.

Працоўны дэсант “Школьны двор”

 

1, 3, 4 гр., АСП       14.00

Выхавальнікі

Рэйд “Утульны пакой”

 

1, 3, 4 гр., АСП       17.00

Выхавальнікі

02.11.2019 (субота)

Спартландыя “Мы адна каманда”

Спарт.

зала

10.00

11.00

Вабішчэвіч С.М.

Гадзіна творчасці “Сувенір”

Сп.корп.,

2 паверх, каб.гуртка

11.00

10.00

Крыцкая Л.М.

Паездка ў цырк

г.Мінск

25 чал.,        9.00-15.00

Харошка Т.А.

Гутарка “2 лістапада - Дзень памяці”

 

1, 3, 4 гр., АСП       18.00

Выхавальнікі

03.11.2019 (нядзеля)

Прагулкі-экскурсіі “Мая малая радзіма”

 

1, 3, 4 гр., АСП       10.00

Выхавальнікі

Веласіпедная эстафета

 

1, 3, 4 гр., АСП       12.00

Асіповіч Ал.А.

Гутарка “Прафілактыка прастудных захворванняў”

 

1, 3, 4 гр., АСП

                            17.00

Выхавальнікі

Вечар адпачынку  “Мы разам і гэта здорава!”

 

1, 3, 4 гр., АСП

                                  18.00

Выхавальнікі

04.11.2019 (панядзелак)

Удзел у раённых спаборніцтвах “Спартыўны фэст”

г. Маладзечна, 10.00-16.00,   каманда

Вабішчэвіч С.М.

Гульня “Літаратурны дэтэктыў”

Кабінет гісторыі

10.00

11.00

12.00

Радзевіч Л.А.

Экалагічная гульня-прэзентацыя “Беражыце прыроду!”

Кабінет біялогіі

11.00

12.00

10.00

Рабушка А.А.

Гульня-віктарына “Вясёлая карусель”

Кабінет ІІ кл.

12.00

10.00

11.00

Торліна В.Т., Рудая І.Т.

Выхаваўчая гадзіна “Азбука бяспекі”

 

1, 3, 4 гр., АСП        18.00

Выхавальнікі

05.11.2019 (аўторак)

Фэст спорту і здароўя: эстафета “Хто хутчэй”, рухомая гульня “12 мячоў”,

гульня “33”

Спарт.

зала

10.00

11.00

12.00

Вабішчэвіч С.М.

Інтэлектуальна-пазнавальная гадзіна

“У свеце жывёл”

Кабінет IV кл.

11.00

12.00

10.00

Юрынок А.В.

Гульня-падарожжа “Па старонках любімых кніг і казак”

Актавая зала

12.00

10.00

11.00

Пятроўская І.С.

Выхаваўчая гадзіна “Мае сваякі і блізкія”

 

1, 3, 4 гр., АСП        18.00

Выхавальнікі

06.11.2019 (серада)

Спартыўныя забавы: “Гімнастычная паласа”, “Самы спрытны”, “Меткі стралок”

Спарт.

зала

10.00

11.00

12.00

Караценка М.М.

Квэст “Спазнаём свет з дапамогай кніг”

Кабінет ІІ кл.

11.00

12.00

10.00

Торліна В.Т., Рудая І.Т.

Конкурсна-забаўляльная праграма

“Дзень нараджэнне паветранага шарыка”

Актавая зала

12.00

10.00

11.00

Пятроўская І.С.

Гутарка “Дзесяць запаведзяў здароўя, або рэцэпт даўгалецця”

 

1, 3, 4 гр., АСП        18.00

Выхавальнікі

07.11.2019 (чацвер)

Прагулка ў восеньскі лес “Прырода і здароўе”

 

10.00

Выхавальнікі

Гутарка “7 лістапада – дзень Кастрычніцкай рэвалюцыі”

 

15.00

Выхавальнікі

Дзень адпачынку (мерапрыемствы па планах выхавальнікаў)

 

На працягу дня

Выхавальнікі

08.11.2019 (пятніца)

Фізкультурная эстафета: гульня “Кошкі-мышкі”, “Вясёлы баскетбол”, “Гуляем у валейбол”

Спарт.

зала

10.00

11.00

12.00

Вабішчэвіч С.М., Караценка М.М.

Майстэрня “Папяровы свет”

 

Кабінет ІІІ кл.

11.00

12.00

10.00

Кісляк Т.А.

Вусны часопіс “Все профессии нужны, все профессии важны”

Кабінет фізікі

12.00

10.00

11.00

Гарбаценка А.С.

Гульня-конкурс “Хлопчыкі і дзяўчынкі”

Актавая зала

 

Пятроўская І.С.

Рэйд “Утульны пакой”

 

1, 3, 4 гр., АСП       17.00

Выхавальнікі

09.11.2019 (субота) Дзень здароўя

Гадзіна здароўя “У гасцях у Нептуна”

Басейн

10.00

11.00

12.00

Вабішчэвіч С.М.

Калейдаскоп творчых ідэй “Зрабі сваімі рукамі”

Сп.корп.,

2 паверх, каб.гуртка

11.00

12.00

10.00

Крыцкая Л.М.

Віктарына “Здаровым быць здорава!”

Актавая зала

12.00

10.00

11.00

Пятроўская І.С.

Працоўны дэсант “Школьны двор”

 

15.00

Выхавальнікі

Эстафета “Я – ЛЕПШЫ!”

Спарт.

зала

17.00

Вабішчэвіч С.М.

10.11.2019 (нядзеля)

Прагулка-экскурсія “Мясціны майго дзяцінства”

 

1, АСП                   10.00

Выхавальнікі

Паездка ў г. Мінск: наведванне музея, кінатэатра

 

3 і 4 гр.               9.00-19.00

Макляк З.М.

Гутарка “Шкодныя звычкі – разбуральнікі здароўя”

 

1, 3, 4 гр., АСП       15.00

Выхавальнікі

Падрыхтоўка да вучэбных заняткаў

Класы сама-падрых-тоўкі

1, 3, 4 гр., АСП       17.00

Выхавальнікі

 

 

 

свернуть

Хорошко Татьяна Аркадьевна

  • Должность: заместитель директора по воспитательной работе
  • Подробнее...